Korweekend side 3
Forrige Startside Niveau op Næste

                                                                      

Lørdag formiddag stod den på rapelling og vi tog til Hoptrup (8-10 km. syd for Haderslev), hvor vi havde fået lov til at låne en 15 meter høj silo ved møllen, til at rapelle på. Man skal helst være to instruktører til rapelling, så Jannik havde aftalt med en af sine kammerater om at han skulle komme og hjælpe.

Kristian01-2.jpg (27026 byte) 

 På billedet herover ser vi Janniks co-worker, som hedder Kristian Hagsten - han er i færd med at gemme sig bag sin krave og ingenting, da han ikke bryder sig om at blive fotograferet.

Rapelling02-2.jpg (27371 byte)            Rapelling03-2.jpg (29856 byte)            Rapelling01-2.jpg (32324 byte)

Her har vi nogle billeder af siloen og nogle som prøver at rapelle. Billedet til venstre er et billedet af hele siloen og tilskuerne. Jannik står på toppen med gul jakke på. I midten ser vi Ann S. som er lige er kommet ud over kantet og til højre er det Anne-Dorthe N. som er på vej ned.

Rapelling04-2.jpg (29411 byte)                    Rapelling05-2.jpg (29501 byte)

Her har vi Line N.W. til højre og Stig M. som begge klarer det i fin stil.

Efter en omgang rapelling gør det godt med noget frokost.

Frokost01-2.jpg (31326 byte)                            Frokost02-2.jpg (25168 byte)

 Til venstre ses Anna-Louise, Bettina V., Dorthe H. og Kenneth L. som ser ud til at tale om pålægget på frokostbordet. Anne T. og Michael B. ser ud til at more sog over spegepølsemaden, på billedet til højre.

til toppen